Biznes

Czy import towarów z Chin się opłaca?

Czy import towarów z Chin się opłaca?

Coraz więcej osób zaczyna zajmować się importem towarów z Chin. Chiny to jeden z największych producentów wszelkiego rodzaju dóbr, zarówno tych luksusowych, jak też rzeczy codziennego użytku, często o niewielkiej wartości. Import towarów z Chin to dziedzina, dzięki której można rozwinąć się zawodowo i rozpocząć swój własny biznes.

Import z Chin opłacalnym biznesem

Bez wątpienia import towarów z Chin to opłacalna dziedzina, którą warto się mocniej zainteresować. W ten sposób można zbudować świetnie prosperujący biznes, o ile w Polsce znajdzie się odbiorców na sprowadzone towary. Sprzedaż produktów z Chin na polskich portalach aukcyjnych i w sklepach internetowych – przynajmniej na początkowych etapach prowadzenia tego biznesu – najlepiej rozpocząć od sprowadzania towarów przez pośrednika. To gwarancja bezpieczeństwa i ulokowania kapitału bez ryzyka, że niesprawdzony chiński dostawca zniknie z radarów. Pośrednik wie, jak zweryfikować producenta lub fabrykę, potrafi sprawdzić w chińskich rejestrach, czy firma istnieje, jest wypłacalna i godna zaufania.

Import towarów z Chin

Sprowadzenie towarów z Chin jest niezwykle popularne. Zakupy w Chinach robię wielu klientów indywidualnych, jest to możliwe między innymi dzięki platformom zakupowym i giełdom, na których można kupować nawet pojedyncze egzemplarze. Trzeba nastawić się jednak na to, że to właśnie zakup dużej ilości sztuk różnego rodzaju dóbr i przedmiotów, a następnie ich odsprzedaż w Polsce, jest najbardziej opłacalne.

Można zajmować się importem towarów z Chin i być pośrednikiem, który sprowadza towar, a następnie sprzedaje go na przykład polskim hurtownikom czy sklepikarzom. W jaki sposób rozpocząć taką działalność biznesową? Dobrą opcję jest znalezienie kupców, którzy na stałe będą mieszkać w Chinach i nawiązywać relacje biznesowe z tamtejszymi fabrykami oraz producentami.

Budowanie długofalowych relacji biznesowych

W Polsce teraz popularniejsze staje się język chiński. Wiele osób uczy się go po to, aby następnie rozpocząć karierę zawodową jako kupiec w kraju środka. Praca to polega na znajdowaniu producentów różnego rodzaju dóbr. Odwiedza się fabryki i miejsca, w których produkowane są rzeczy, sprawdza się, jaka jest naprawdę jakość towaru, a także w jakich warunkach one powstaje.

Dla wielu polskich odbiorców, którzy szczycą się na przykład ten, że dbają o z równoważony rozwój czy zwracają uwagę na warunki pracy, w jakich funkcjonują pracownicy w Chinach, to istotne, aby trzymać rękę na pulsie w tym obszarze. Dlatego też kupcy, którzy mieszkają w Chinach i świadczą pracę dla polskich odbiorców, mają sporo interesujących możliwości rozwoju zawodowego.

O czym należy pamiętać, prowadząc import towarów z Chin?

Jeżeli zamawia się dużą ilość konkretnych produktów, można liczyć również na duże upusty i atrakcyjne ceny. firma zajmująca się importerskim mogą negocjować świetne warunki cenowe, a następnie odsprzedawać towar na terenie Polski, na przykład osobom prowadzącym różnego rodzaju hurtownie. Czego jednak pamiętać o tym, że import towarów z Chin związany jest z koniecznością płacenia cła – wysokość tego zobowiązania różni się w zależności od tego, jakie towary są sprowadzane, w jakiej ilości. Na niektóre produkty nakładane jest zerowe cło, a inne mogą być objęte nawet cłem o wysokości 50% wartości produktu. Warto zatem sprawdzić wszystko w odpowiednich rozporządzeniach prawnych.

Udostępnij