Tutaj jesteś

PIT online – czy rozliczanie się z podatku przez Internet jest trudne?

20 kwietnia 2022 Biznes PIT online

Rozliczanie podatku online przez e-Urząd Skarbowy jest bezpieczną i szybką opcją wypełnienia deklaracji PIT – bez wychodzenia z domu. W jaki sposób zalogować się w witrynie?

PIT online – jak rozliczyć się przez Internet?

Rozliczanie się z podatku jest dla wielu osób dość uciążliwą sprawą, która wiąże się z wypełnieniem różnego rodzaju formalności. Do niedawna dokumenty należało składać osobiście w urzędzie skarbowym. Nierzadko trzeba było czekać w sporej kolejce, przez co traciło się wiele godzin z dnia. Co więcej, wypełnienie deklaracji podatkowej zlecało się zwykle specjalistom – a to generowano dodatkowe koszty za usługę z zakresu księgowości. Na szczęście czasy się zmieniają, a wraz z nimi pojawiają się udogodnienia techniczne. Dzięki nim każdy, kto posiada dostęp do Internetu, może w kilka chwil potwierdzić dane dotyczące PIT-u i rozliczyć się bez wychodzenia z domu.

e-Urząd Skarbowy to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu rozliczanie się z podatku – bez względu na to, czy jest to PIT 36 online, PIT 37 online lub jeszcze inny rodzaj – staje się całkowicie bezproblemowe.

W jaki sposób uzyskać dostęp do e-Urzędu Skarbowego?

Ze względu na to, że informacje systemowe muszą być przechowywane w bezpieczny sposób, który uniemożliwia dostęp do nich osobom trzecim, logowanie się do e-Urzędu Skarbowego wymaga podania konkretnych danych osobowych. Logowanie na stronie można przeprowadzić na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest użycie profilu zaufanego, e-dowodu lub skorzystanie z bankowości elektronicznej. Druga metoda wymaga zalogowania się do aplikacji mobilnej mObywatel, a w trzecim przypadku konieczne jest podanie danych autoryzujących, czyli numeru PESEL lub NIP-u i kwoty przychodu.

Dlaczego warto korzystać z opcji rozliczania się przez e-Urząd Skarbowy?

Głównym plusem korzystania z e-Urzędu Skarbowego jest wygoda. Wszystkie formalności można załatwić bez wychodzenia z domu, a dostęp do swojego konta ma się przez 24 godziny (pomijając prace techniczne). Porównując to z kolejkami w placówkach stacjonarnych nie ma wątpliwości, że wirtualne rozwiązanie jest o wiele bardziej komfortowe – z podatku można rozliczyć się będąc w pociągu, w pracy lub w innym wybranym miejscu.

Twój PIT online to roczne zeznanie podatkowe osób fizycznych, które jest automatycznie przygotowane i udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową. Dzięki temu użytkownik nie musi martwić się o wypełnianie wniosków – wystarczy jedynie potwierdzić prawdziwość danych lub wprowadzić korektę, gdy jest to potrzebne i cieszyć się szybkim rozliczeniem.


Artykuł sponsorowany

Redakcja monitorowanierynku.pl

Autorzy naszych tekstów to specjaliści, których pasją są tematy biznesu, pracy, ekonomii, rozwoju osobistego, inwestycji i marketingu. Z doświadczeniem oraz głęboką wiedzą w swoich dziedzinach, tworzą wysokiej jakości artykuły, które nie tylko dostarczają wartościowych informacji, ale także inspirują do rozwoju i osiągania sukcesów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

ile waży akumulator