Tutaj jesteś

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa – czym jest i czy warto się na nią zdecydować?

10 stycznia 2024 Praca Restrukturyzacja przedsiębiorstwa


Twojej firmie ostatnio nie wiedzie się najlepiej? Pamiętaj, że ogłoszenie upadłości nie jest jedyną decyzją, na którą możesz się zdecydować. W wielu przypadkach bardzo dobrym rozwiązaniem okazuje się restrukturyzacja firmy. Czym jest taka usługa i kto powinien się na nią zdecydować? Między innymi to omówimy w naszym dzisiejszym artykule.

Opracowywanie planów restrukturyzacji – ratunek dla firmy?

Restrukturyzacja ma bardzo proste założenie – jej celem jest uratowanie przedsiębiorstwa borykającego się z problemami finansowymi przed bankructwem. Pozwala firmie wprowadzić zmiany na lepsze w swoim funkcjonowaniu, poprawić relacje z kontrahentami i wierzycielami, a także, przede wszystkim, zoptymalizować problem zadłużenia. Co więcej, opracowywanie planów restrukturyzacji często zakłada także pozyskanie dodatkowego finansowania, na przykład z tytułu tzw. pomocy publicznej.

Restrukturyzacja to opcja korzystna zarówno dla samej firm, jaki również jej wierzycieli. Pozwala bowiem firmie pozyskać finansowanie umożliwiające dalszą działalność, a co za tym również idzie – zaspokojenie potrzeb wierzyciela. Pozwala ona również odbudować zaufanie do przedsiębiorstwa, co wiąże się ze znacznie zwiększonym zainteresowaniem ze strony klientów.

Jak oddłużyć firmę przy pomocy restrukturyzacji?

Aby oddłużyć firmę za pomocą restrukturyzacji, należy zasięgnąć profesjonalnej pomocy. Tylko bowiem licencjonowany doradca restrukturyzacyjny będzie w stanie skutecznie i z korzyścią dla danej firmy prowadzić postępowanie restrukturyzacyjne. Skorzystanie z jego usług pozwoli ponadto znacznie skrócić i uprościć cały proces. Profesjonalny doradca restrukturyzacyjny, jak na przykład https://www.wojcikdoradztwo.pl/ pomoże nie tylko zredukować zadłużenie odsetkowe, ale i wywalczyć może częściową redukcję kapitału. Ponadto skorzystanie z opcji restrukturyzacji może w znaczący sposób wydłużyć okres spłaty zobowiązań, które posiada dane przedsiębiorstwo.

Dla kogo przeznaczona jest restrukturyzacja przedsiębiorstwa?

Istnieje wiele rodzajów przedsiębiorstw oraz spółek, które skorzystać mogą z procesu restrukturyzacyjnego. Restrukturyzacja możliwa jest bowiem zarówno w przypadku spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, jak i spółek osobowych oraz cywilnych. Co więcej, z procesu restrukturyzacyjnego skorzystać mogą także spółki partnerskie, a także rolnicy. Jak więc widać – jest to opcja dostępna dla naprawdę szerokiego grona osób. Restrukturyzacja firmy jest to nowoczesna i skuteczna metoda walki z zadłużeniem, z której z całą pewnością warto skorzystać.

W jaki sposób wybrać doradcę restrukturyzacyjnego?

Jeśli restrukturyzacja firmy ma być prowadzona przez specjalistów, to do kwestii wyboru odpowiedniego doradcy należy podejść naprawdę odpowiedzialnie. Jaki zatem powinien być i czym się cechować dobry doradca restrukturyzacyjny? Przede wszystkim koniecznie należy zwrócić uwagę na jego wiedzę oraz kwalifikacje – ważne jest, by zdecydować się na współpracę z ekspertem, który  posiada bogate doświadczenie w dziedzinie prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego.

Powinien on także cechować się indywidualnym podejściem do każdego klienta. Pozwoli mu to bowiem na zapewnienie klientom o zróżnicowanych przecież potrzebach odpowiedniej, równie wysokiej jakości usług. Wreszcie, bardzo ważne jest, aby potrafił on dopasować się do specyfiki konkretnego biznesu, Musi on bowiem być w stanie szybko reagować na zmieniające się okoliczności.

Profesjonalny doradca restrukturyzacyjny to osoba, do której zawsze warto zwrócić się przed ogłoszeniem upadłości firmy. Warto bowiem pamiętać, że dostępne jest znacznie korzystniejsze rozwiązanie.

Materiał zewnętrzny

Redakcja monitorowanierynku.pl

Autorzy naszych tekstów to specjaliści, których pasją są tematy biznesu, pracy, ekonomii, rozwoju osobistego, inwestycji i marketingu. Z doświadczeniem oraz głęboką wiedzą w swoich dziedzinach, tworzą wysokiej jakości artykuły, które nie tylko dostarczają wartościowych informacji, ale także inspirują do rozwoju i osiągania sukcesów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa